O nas

Cieszę się, że jesteś na tej stronie :)
SONRISA to mała i bardzo rodzinna firma.

Dodatkowo można powiedzieć, że SONRISA to KOBIETA (uwielbiam to określenie), bo prowadzona jest i pracują w niej same kobiety :) 

Pomysł na biznes wyszedł od mojej mamy - Urszuli (jesli to czytasz - pozdrawiam Cię Mamo ♥ ), wydawał się świetny, więc razem z nią i moją siostrą Martą przeszłyśmy do realizacji. Na początku było ciężko, musiałyśmy nauczyć się biznesu w tej dziedzinie praktycznie od początku. Nasze doświadczenie bazowało na gastronomi i znajomości potrzeb od tej strony (ponownie pozdrowienia na Mamy :) ). Po jakimś czasie i kilku większych lub mniejszych błędach udało nam się wyłuskać zaufanych i sprawdzonych dostawców i ustalić najlepsze techniczne szczegóły i metody do konfekcjonowania bakali. 

Zaczynałyśmy od typowych bakali - orzechy, pestki, ziarna. Po jakimś czasie powoli poszerzałyśmy asortyment, do dzisiejszego momentu gdzie w ofercie znaleźć możecie też mąki, kasze, ryże, przyprawy a nawet różne akcesoria. 

Nasza marka jest na rynku od 2015 roku. Od początku naszym klientem była gastronomia, zaopatrujemy głównie hurtownie HORECA dlatego większośc produktów znajdziecie u nas w dużych i ekonomicznych paczkach po 1 kg. Najwięcej towarów sprzedajemy do hurtowni w woj. mazowieckim, możliwe więc, że jeśli zamawiacie posiłki w Warszawskich restauracjach to już próbowaliście naszych produktów :)


Kryzysowy moment

Ze względu na zamknięcie gastronomii w 2020 roku sytuacja firmy stała się bardzo trudna - nasi główni odbiorcy zostali pozbawieni możliwości funkcjonowania, więc i my nie miałyśmy klientów. W związku z tym postanowiłam że skupimy się na ofercie detalicznej, poszerzyłam ponownie asortyment i zwiększyłam różnorodnośc gramatur. 

 

Nadal to czytasz? Super :) Skoro, drogi użytkowniku internetu, dotrwałeś aż tutaj to może opowiem więcej o tym jak pracujemy. Mówiąc w skrócie - wszystko robimy same. Nie współpracujemy z żadną zewnętrzną firmą, która podpowiadałaby nam co robić. Same dobieramy rodzaje opakowań, produkty i gramatury, wymyślamy i tworzymy grafiki, banery i promocje. To ogrom pracy i potrzeba zdobywania wiedzy na wielu nowych i nieznanych dotąd płaszczyznach, czasem aż zaskakuje mnie jaką dziwna wiedzę trzeba mieć przy sprzedawaniu bakali... Osobiście śledzę wszystkie zamówienia, to ze mną kontaktujecie się dzwoniąc lub pisząc a kolorowe etykiety rysuję z myślą o tym, żeby były przyjemne dla oka :) Mam ogromną nadzieję że Wam się podobają (niedługo również mąki i ryże bedą miały ładne etykiety). Mam nadzieję, że firma rozbuduje się na tyle, że moja córeczka będzie miała w przyszłości coś solidnego po swojej mamie. Pewnie i tak nikt tego nie przeczyta, ale cóż, taka prawda i to mnie głównie napędza w tej pracy.

 

Ciągle i bez ustanku pracuję nad ulepszaniem oferty, żeby trafić z nimi w Wasze potrzeby.
Serdecznie zapraszam na zakupy.

 

Pozdrawiam gorąco,
Magdalena Kaźmierczak
Właścicielka marki SONRISA